Jak sprzedać mieszkanie? | LifeWays | world famous money ideas

Jak sprzedać mieszkanie?

Jak sprzedać mieszkanie powyżej ceny rynkowej?

W czasach obniżonych cen nieruchomości, gdzie po rynku kręci się więcej agentów nieruchomości niż Klientów należy do sprzedaży swojego „M” przygotować się bardzo dobrze.
Jeśli planujesz skorzystać z rad i pomocy biura pamiętaj, że Klienci mocno są zrażeni do ponoszenia opłaty na rzecz pośrednika przy zakupie nieruchomości. Takie opłaty powinny być tylko po stronie sprzedającego wybierz biuro, które tak właśnie działa.
Kolejne kroki nie będą łatwiejsze, gdyż dzisiejszy właściciel nieruchomości w okresie tzw. rynku kupującego musi wziąć pod uwagę, iż szczególne znaczenie ma odpowiednie przygotowanie oferty oraz samego mieszkania do sprzedaży.

Oprócz standardowych informacji :
- lokalizacja
-developer
-udogodnienia (np. winda)
- powierzchnia całkowita nieruchomości wraz z podziałem na pomieszczenia
-informacja o balkonie
-możliwość zostawienia umeblowania
należy dodatkowo poinformować o miesięcznych kosztach eksploatacyjnych.

Zanim wykonasz standardowe zdjęcia, które umieścisz na portalach weź pod uwagę czy będą one w stanie zaintrygować kogoś na tyle by zjawił się i kupił właśnie to mieszkanie? Pamiętaj niektóre działania mogą zachęcić potencjalnych kupujących, a inne zniechęcić. Warto poświęcić trochę więcej czasu do przygotowania oferty, np. odświeżyć i uporządkować całe mieszkanie, dokonać drobnych napraw, czy wreszcie dać możliwość kupującym na oglądanie nieruchomości w korzystnej dla nich porze dnia.

W dzisiejszych czasach nie wystarczy zamieścić oferty w kilku portalach internetowych, może okazać się, że „home staging” będzie nieodzowny.
Home standing to nowy pomysł na uatrakcyjnienie naszej oferty. Z grona młodych stylistów, designerów i dekoratorów wnętrz wybieramy osobę, która w ramach określonego budżetu dokona zmian tzw. liftingujących pomieszczenia. Może się okazać, że za 2.500 zł uda nam się podnieść wartość nieruchomości o 10.000 zł

 

Źródło: http://www.hsnp.pl/

Na tym jednak nie koniec. Nawet, bowiem najlepiej przygotowane do sprzedania mieszkanie może nie znaleźć nabywcy, gdy jego cena będzie nierynkowa. Zwróć uwagę na ceny nieruchomości w Europie w większości krajów ceny spadły i jest to już fakt. Trzymając się kurczowo